Хто такий проджект-менеджер, чим він займається і як ним стати

13.06.2023 | Курсы | Просмотры: 362

В інтернеті є тисячі пропозицій щодо роботи для керівників проектів. Розповідаємо, що це за фахівці, чому причини їх затребуваності, за що роботодавці готові платити їм хороші гроші, а також даємо поради, як розпочати свій кар'єрний шлях у цій галузі. На https://chiacademy.software ви можете дізнатися про різні IT спеціальності і вибрати ту, яка вам найбільше підходить.

Хто такий проджект-менеджер?

Над створенням будь-якого проекту — комп'ютерна гра, додаток для телефону, онлайн-школа або щось інше — працює ціла команда людей. У ній кожен співробітник добре знає свою справу та відповідає лише за свої результати. А головна людина в команді – це проджект-менеджер, він же менеджер проекту, на якому відповідальність за весь проект. Він контролює роботу окремих виконавців, налагоджує взаємодію між ними та з клієнтом, стежить за термінами, прогнозує результати.

Не варто плутати менеджера проекту з продакт-менеджером та аккаунт-менеджером. Хоча поняття продакт-менеджер та проджект-менеджер звучать схоже, це різні спеціальності. Перший відповідає за донесення продукту до аудиторії: досліджує ринок, клієнтів, приймає рішення про час запуску та контролює сам процес, визначає вимоги до продукту та його цінність, тоді як project-manager займається проектною діяльністю: вибудовує комунікації в команді та з клієнтом, стежить за ходом роботи та її результатами. Його сфера відповідальності – процес, а не продукт.

Account manager відповідає за особу компанії перед клієнтом. Він знає все про його бізнес: конкурентів, цільову аудиторію, продукцію та бюджет. Мета облікового запису менеджера - максимально ефективний розвиток справи клієнта та його повторне звернення за послугами до компанії.

Чим займається проджект і що він має вміти

Розібратися у професії менеджера проектів простіше, якщо розуміти, навіщо цей фахівець потрібен компанії та за що йому платять зарплату.

Менеджер проекту – це лідер колективу. Він товариський і активний, доброзичливий, але вимогливий. Гнучкість та вміння домовлятися – невід'ємні риси цього фахівця. Найкращий спосіб освоїти професію менеджер менеджера це курси project manager. Так ви гаантуєте собі успішне освоєння та плавний вхід у професію.

Цей спеціаліст вирішує такі завдання:

  • стежить за прогресом проекту;
  • доносить інформацію до команди та керівництва;
  • проводить зустрічі та наради щодо проекту, тренінги та семінари;
  • бачить ризики та керує ними;
  • контролює здачу проекту на всіх етапах;
  • враховує витрати та прогнозує доходи;
  • стежить за підпроектами;
  • забезпечує максимальну продуктивність команди;
  • вибудовує співробітництво та комунікації між відділами;
  • складає проектну документацію;
  • спілкується із замовником за проектом;
  • працює з відгуками;
  • оцінює ефективність проекту.

Задовольнить клієнта проект чи ні, багато в чому залежить від проджект-менеджера та його роботи.

Окрім офіційних обов'язків, проджект-менеджер часто залагоджує розбіжності між членами команди, знає проблеми як співробітників, так і клієнтів.

Людині з такою кількістю обов'язків потрібні великі знання одночасно у кількох областях. Тому навчання проджект-менеджера – процес складний. Йому потрібне не тільки розуміння того, що і як повинен робити кожен член команди, а й скільки часу потрібно на вирішення завдання конкретним виконавцем, як розподілити бюджет і як мотивувати співробітників.

Проектний менеджер має вміти спілкуватися та переконувати. Для цієї роботи важливими є не тільки hard skills, тобто основні навички, але й soft skills — гнучкі вміння, дисципліна, здатність вирішувати конфліктні ситуації, відповідальність. Це лідер, здатний вести за собою інших і швидко вирішувати завдання, що раптово виникають.

Зарегистрируйся и получи 50 Вт. ?