Сучасні українські письменники, яких люблять та читають за кордоном

16.01.2023 | Хобби | Просмотры: 272

Деякі сучасні українські письменники заслужено стали відомі не лише у себе на батьківщині, а й за її межами. Їхня творчість знаходить відгук у серцях мільйонів читачів, а тонка думка змушує замислитися багато про що.

За посиланням ви можете читати книги онлайн популярні українські та світові промови українською мовою

Сергій Жадан

Ще у 2016 році журнал The New Yorker опублікував статтю про Сергія. У ньому Жадана називали рідкісним прикладом письменника зі східної Європи, думки якого мають неймовірний вплив далеко за межами України. Що цікаво, за кордоном українця знають ще з 2011 року. Адже саме тоді було опубліковано його роман «Ворошиловград».

Твір Жадана мав неймовірний успіх. Більше того, самого письменника чекало кілька премій, переклад тринадцятьма мовами і навіть рецензії від The New York Times і The New Yorker.

Тетяна Малярчук

Тетяна Малярчук не просто уродженка Івано-Франківська. Усього за десять років проживання в Австрії українка стала однією з найвідоміших письменниць країни. Зараз у Тетяни в скарбничці творчого багажу є вже десять власних книг, серед яких ти можеш знайти для себе як прозові, так і поетичні.

Останнім на даний момент твором Малярчук є збірка віршів «За такі гріхи Бог ще й подякує», яка була опублікована у 2020 році. За словами письменниці, ця робота стала для неї справжнім одкровенням своїм читачам.

Юрій Андрухович

Його називають одним із засновників постмодерністського спрямування в українській літературі. При цьому Юрій Андрухович є поетом, прозаїком та навіть перекладачем. Цікаво, що критики вважають, що саме Андрухович був першим сучасним українським письменником, який зацікавив західного читача. Адже його найперша міжнародна нагорода була отримана ще далекого 1996 року.

Сьогодні їх, звісно, вже значно більше. Більше того, твори Андруховича перекладаються польською, англійською, німецькою, французькою, російською, угорською, фінською, шведською, іспанською, чеською та словацькою мовами. А найпопулярнішими творами письменника є «Рекреації», «Московіада» та «Перверзія».

Катерина Бабкіна

36-річна Катерина Бабкіна по праву вважається однією з найпродуктивніших і найпопулярніших українських письменників на сьогоднішній день. За її плечима понад двадцять книг, серед яких є романи, поетичні збірки і навіть кіносценарії. У цьому аудиторія Катерини не обмежена лише дорослими. Бабкіна з однаковим успіхом пише також і для найменших своїх шанувальників.

Андрій Курков

Мабуть, найпопулярнішим в Україні сучасним письменником вважається саме Андрій Курков. А найвідомішою його книгою є «Пікнік на льоду». До речі, твір було опубліковано у кількості понад 150 тисяч екземплярів. А пізніше «Пікнік на льоду» взагалі потрапив до десятки найбільш захоплюючих європейських бестселерів. Понад те, твори Куркова нерідко екранізуються. Так, наприклад, лише на сьогодні знято з десяток кінострічок за його книгами.

Зарегистрируйся и получи 50 Вт. ?