Вибір генератора для системи автономного живлення, розглянемо параметри

19.12.2022 | Мнение | Просмотры: 300

Генератор є невід'ємною частиною системи автономного живлення, оскільки в якийсь момент енергії від сонячних батарей або від вітрогенератора обов'язково не вистачить, а автономна система передбачає безперебійну роботу незалежно від погодних умов. Крім того, якщо розраховувати систему автономного живлення тільки на сонячних батареях, то їх знадобиться величезна кількість для того, щоб видавати необхідну кількість енергії в похмуру погоду в осінній період. 

 

Розглянемо параметри генераторів, на які варто звернути увагу під час вибору:

  1. Потужність. Безумовно, потужність генератора необхідно підбирати під заплановане навантаження. Однак, навіть якщо навантаження відносно невелике, краще віддати перевагу моделям з потужністю понад 4 кВт. Це пов'язано з тим, що, як правило, моделі з меншою потужністю є побутовими та мають термін служби обмежений 500 годин. У той час, як термін служби професійних моделей складає 2500-3000 годин та вище.
  2. Тип встановленого генератора змінного струму та коефіцієнт потужності cos (phi). На дешевих моделях зазвичай встановлюють асинхронні моделі. Ці моделі, крім зниженого терміну служби, відрізняються ще й коефіцієнтом потужності, який у них менше одиниці. Це призводить до того, що максимальна потужність генератора залежить від типу навантаження (резистивне, індуктивне, ємнісне) і в більшості випадків менше зазначеної.На якісних моделях застосовуються синхронні безщіткові генератори з коефіцієнтом потужності рівним одиниці та типовим ресурсом 15000-20000 годин.
  3. Час безперервної роботи. Більшість дешевих моделей невеликої потужності можуть працювати не більше 2-х годин поспіль, після чого їм потрібна така ж перерва. А це зовсім не припустимо для системи автономного живлення. Професійні генератори з повітряним охолодженням здатні працювати до 8-ї години без перерви. Цього часу цілком достатньо, щоб зарядити акумулятори на половину.
  4. Об'єм паливного бака. Природно, щоб якомога рідше заливати паливо в бак, необхідно вибрати модель з максимальним обсягом паливного бака. На ринку можна знайти моделі з ємністю до 30 літрів та більше.
  5. Вид палива. На питання, що краще дизельгенератор або бензогенератор, немає однозначної відповіді. Все залежить від умов експлуатації. Перевагою дизельгенераторів є те, що вони працюють на вдвічі менших оборотах, ніж бензинові і відповідно мають більший термін служби через менший зношування, менший рівень шуму і деякі моделі (з водяним охолодженням) можуть працювати безперервно (їм не потрібні перерви після декількох годин роботи). У свою чергу, якщо потрібна робота в зимовий час, то бензогенератор вигідно відрізняється від дизельної моделі безпроблемним запуском у холодну пору року. Із запуском дизельгенератора при негативній температурі можуть виникнути проблеми, особливо з урахуванням якості російського дизельного палива.Крім того, більшість автомобілів у Росії працює на бензині, так що власник матиме запас палива, який можна буде застосувати ще й для машини.
  6. Наявність режиму зберігання палива. Наявність електроніки, що стежить за навантаженням і скорочує кількість обертів при не повному навантаженні, дасть власнику не тільки економію палива, що дорожчає з кожним днем, але скоротить частоту заливки палива. Тобто власникові рідше доведеться поратися з каністрами. Крім того, робота на знижених оборотах збільшує ресурс двигуна та зменшує шум під час роботи.
  7. Наявність автозапуску (стартеру). Стартер дозволяє завести генератор будь-якій людині, навіть слабкій жінці, а також дозволяє створити систему автоматичного запуску без участі людини. Тим не менш, автоматичний запуск ніхто не зможе гарантувати, оскільки в залежності від умов навколишнього середовища, наприклад, може знадобитися змінити кут повітряної заслінки, а автоматика за це не відповідає. Тому, якщо Ви не плануєте використовувати автоматику, немає сенсу переплачувати за опцію стартера.
  8. Можливість підключення вихлопного шлангу. Така дрібниця, як відсутність стандартних шлангів для відведення вихлопних газів, сумісних із вихлопним отвором двигуна, може ускладнити установку в приміщенні. Адже очевидно, що у разі створення автономної системи живлення, генератор навряд чи буде встановлений на вулиці і відповідно знадобиться зробити відпочинок.

Потрібно розуміти, що в умовах економічної нестабільності дедалі актуальнішими стають сонячні генератори від компанії Джекері: https://jackery.pro/ru/shop/. Перейдіть за посиланням та вивчайте модельний ряд.

Зарегистрируйся и получи 50 Вт. ?