Євген Резвушкін: Через бойові дії в Україні з’явилася мода на українське: вивчати мову, спілкуватися в соцмережах, слухати пісні
18.12.2022 | Мнение | Просмотры: 77
Широкомасштабне вторгнення агресора спровокувало патріотичні настрої та моду на все українське. Все частіше наші громадяни спілкуються в соціальних мережах, слухають пісні українською.
Таку думку висловив Євген Резвушкін, одеський активіст та лідер громадської організації «Автомайдан Одеса».
За даними електронної платформи вивчення мови Duolingo, у всьому світі почали вивчати українську мову в знак солідарності зі нашою країною понад 1 млн людей.
«Побачив цікаві цифри від платформи вивчення мови Duolingo. Найбільшим трендом 2022 року розробники Duolingo називають глобальне зростання популярності української мови. Після 24 лютого у світі стрімко зросла кількість людей, які стали вивчати українську мову. Найбільше їх було у березні, але й наразі показник високий – близько 1,3 млн людей. Як пишуть, причина інтересу – це солідарності з Україною та українським народом. Мені дуже подобається це слово – солідарність. Люди в усьому світі бачать результати агресії проти України та знаходять різні способи допомогти нашій країні. Хтось надсилає гроші, хтось – проводить акції на підтримку нашої країни, хтось – надсилає гуманітарну допомогу. Вивчити українську – це один із таких способів підтримки. Зокрема підтримати українських викладачів, більшість з яких наразі опинилися у скрутній фінансовій ситуації. Адже вони можуть викладати українську онлайн, байдуже громадянину якої країни», - розповідає одеський активіст.
За його словами, цікава географія країн, де почали вивчати українську – від Азії до Південної Америки. Підтримка України зростає навіть у таких віддалених країнах, де громадяни до початку широкомасштабного вторгнення навряд чи чули про саме існування нашої країни.
«Нашу мову вивчають у таких віддалених країнах, як Аргентина, Японія та В’єтнам. А у більш наближених країнах значно збільшилась кількість людей, які навчаються української: у Німеччині в порівнянні із минулим роком на 1651%, у Чехії – на 1515%, у Польщі – 1615%. Такі показники красномовно говорять про те, що весь світ підтримує Україну. Навіть в азійській країні В’єтнам більшість громадян розуміють, хто агресор, а хто жертва. Іноземці більше не хочуть вивчать мову окупанта, а поглиблюють знання української. Це велике досягнення нашої дипломатії, українських діаспор, активістів, посольств України в різних країнах, волонтерів. Всі ми крок за кроком доносимо до громадян інших країн тезу, що сьогодні українські військові проливають кров за демократичні цінності, які стали базовою основною провідних країн світу. Саме тому ми й потребуємо допомоги всього цивілізованого світу», - продовжує активіст Євген Резвушкін.
Євген Резвушкин: Неможливо сьогодні, під час широкомасштабної війни, слухати Сергія Лазарєва чи групу «Любе»
Лідер громадської організації «Автомайдан Одеса» наголошує на тому, що українська мова ста популярнішою й у нашій країні.
«У 2020 році державною мовою в соціальних мережах спілкувалися 16% наших громадян. У липні 2022 року ситуація значно змінилася: 37% дописів стали українською, 63% - російською. Бачимо, зростання у два рази. Військові дії призвели до того, що модно стало не лише говорити українською, але й писати пости в соціальних мережах. Сьогодні важливо активно вести сторінки у соціальних мережах, щоб все більше українців та іноземців дізнавалися про події в Україні, про жахливі вбивства та зґвалтування українців, про обстріли дитячих будинків, шкіл, медичних закладів. У прихильників «руського мира» все менше аргументів навіть для соціальних мереж. Все більше світова спільнота підтримує Україну та український народ», - вважає одеський активіст.
Також наші громадяни почали слухати частіше пісні українських виконавців. Серед причин – намагання підняти настрій та відволіктися від поганих новин.
«Знову ж таки, згідно останнього опитування, 75% вмикають музику українською, щоб підняти настрій, ще 40% - відволіктися від поганих новин. Дев’ять із десяти українців почали частіше слухати україномовні пісні. Найпопулярніші виконавці – Скрябін, «Океан Ельзи», «Без обмежень», «Бумбокс», KOLA. Найпопулярніша пісня виконана разом Kalush Orchestra & The Rasmus - In The Shadows Of Ukraine. Це гарні та показові результати. Майже всі українські виконавці засудили війну, донатять на ЗСУ чи особисто доставляють допомогу на фронт. Неможливо сьогодні, під час широкомасштабної війни, слухати Сергія Лазарєва чи групу «Любе». Спілкуйся в житті та у соціальних мережах українською мовою, слухай українське – це важливі кроки, які потрібно зробити сьогодні задля нашої перемоги», - резюмує Євген Резвушкін.