Види кабелів зв'язку, характеристики, стаття магазину ВСЕ Е

21.09.2022 | Мнение | Просмотры: 327

Будь-який кабель зв'язку складається з провідника/ів, ізоляції та оболонки. У конструкцію можуть входити різні захисні елементи: екран, броня, армуючий стрижень і т.д. Кабелі зв'язку розрізняють за такими параметрами: область застосування, спектр частот, що передаються, умови прокладки, тип оболонки, матеріал, конструкція. Розглянемо, які бувають сучасні кабелі зв'язку з погляду конструктивних особливостей.

Види кабелів зв'язку:

  • коаксіальні радіочастотні;
  • симетричні для дальнього та зонового зв'язку, а також структурованих систем зв'язку (СКС);
  • телефонні (станційні, розподільні тощо), у тому числі для застосування у виробках шахт;
  • оптичні, звита пара.

Коаксіальний кабель зв'язку

Отдже, коаксіальні кабелі зв'язку (наприклад, RG-58 C/U, RG-11 A/U, RG-62 A/U тощо) складаються з двох ізольованих один від одного співвісних провідників. Центральна жила служить передачі сигналу, зовнішня виконує роль екрана. Залежно від умов експлуатації цей вид кабелю може мати ізоляцію з поліетилену, фторопласту або інших теплостійких матеріалів. Дана конструкція дозволяє мінімізувати вплив перешкод на сигнал, що передається. Крім того, електромагнітне поле від сигналу, що передається, зосереджується між провідниками, завдяки чому сигнал не послаблюється.

До переваг даного типу можна віднести широку смугу сигналу, що пропускається і його висока якість, до недоліків - складність у виготовленні і високу собівартість. Крім того, на ринку можна зустріти велику кількість неякісної продукції (з неідеальною геометрією провідників).Кабелі для структурованих систем зв'язку

До цієї групи входять кабелі (наприклад, UNITRONIC® LAN 200 Cat.5e, ETHERLINE® LAN FLEX тощо) на основі крученої пари, які використовуються для організації структурованих систем зв'язку, а також для систем абонентського доступу. Кабелі складаються із ізольованих провідників та зовнішньої оболонки, а також можуть мати загальний або індивідуальний екрани. Кабелі з числом до 4 кручених пар використовуються для монтажу на ділянках від кросового обладнання до робочих розеток, а з числом пар більше 4-х застосовуються для виконання магістральних ліній.

Симетричні кабелі далекого та зонового зв'язку

Кабелі цієї групи призначені передачі низькочастотних (до 10 кГц) і високочастотних (до 250 кГц) сигналів. Високочастотні кабелі зв'язку призначені для організації міжміського зв'язку та використовуються для прокладання ліній довжиною до 12,5 тис. км. Низькочастотні кабелі використовуються для підключення телефонних та телеграфних вузлів зв'язку, пристрої кабельного введення, сполучних ліній між телефонними станціями різного рівня.

Конструктивно симетричні кабелі складаються з провідників, з'єднаних попарно або четвірки. Різні кабелі цієї групи відрізняються особливостями конструкції, діаметром, кількістю провідників та типами захисних покриттів залежно від призначення та умов експлуатації.

До переваг кабелів даного типу можна віднести надійність, високу ремонтопридатність, простоту монтажу.

Кабелі телефонні

Кабелі зв'язку телефонні (наприклад J-Y(ST)Y...LG, J-2Y(ST)Y...ST III BD та ін.) використовуються для прокладання магістральних ліній, призначених для передачі аналогових сигналів на частоті до 500 кГц та цифрових сигналів зі швидкістю до 34368 кбіт/с, організації розподільчих аналогових та цифрових мереж, що забезпечують передачу даних зі швидкістю до 2048 кбіт/с, а також здійснення абонентських відгалужень. Кабель телефонний багатожильний може використовуватися для прокладання польових ліній зв'язку, дистанційного керування радіостанціями, забезпечення телефонного сполучення в підземних гірничих виробках або вибухонебезпечних приміщеннях.Крім того, з них виконуються з'єднання та вводи у вузли зв'язку, виготовляються комутаційні шнури і проводиться внутрішньоблоковий монтаж звукозаписної та відтворювальної радіоапаратури.

Оптичні кабелі зв'язку

На сьогоднішній день оптичні кабелі зв'язку – найвищий технологічний продукт, що забезпечує високу швидкість передачі даних. У конструкцію цього типу входять світловоди (нитки зі скла або пластику), укладені в оболонку, а також елементи, що надають кабелю достатньої міцності. Оптоволокно – це найдорожче, але водночас і найефективніше рішення для трансляції сигналу, що цілком виправдано реалізації локальних завдань.

Розрізняють такі види оптичних кабелів зв'язку: одномодові, багатомодові. Основною їх відмінністю є розмір волокон. У одномодових кабелях товщина внутрішнього отвору у кожного волокна становить 8-10 мкм, а багатомодових – близько 60 мкм. Незважаючи на більш високу швидкість передачі даних, багатомодові кабелі поступаються одномодовим за якістю сигналу (через дисперсні спотворення).

До переваг оптичних кабелів зв'язку відноситься висока швидкість передачі сигналів, можливість передачі на великі відстані, несприйнятливість до електромагнітних перешкод. Основними недоліками є висока вартість та складність у монтажі.

Зарегистрируйся и получи 50 Вт. ?