Навчання у приватній школі: ціни, основні переваги та критерії вибору закладу

14.12.2022 | Лайфхак | Просмотры: 479

Віддати дитину на навчання в приватний заклад в Києві завдання непросте для багатьох сімей. Вартість навчання в приватній школі може доходити до декількох десятків тисяч гривень на місяць, а конкурс може бути 12-15 осіб на місце, але батьки готові платити гроші за поглиблене навчання, розвиток та отримання якісної освіти своїх дітей. Тому попит на приватні школи величезний.

Які ціни у приватних школах Києва?

У найбільш популярних закладах з високим рейтингом ціна буде складати близько 300-600 тисяч гривень на рік, а середня ціна складає близько 30-60 тисяч гривень на рік.

На теперішній час в Україні є можливість здобути освіту як у державному навчальному закладі, так і у приватному. Всі відповідальні батьки прагнуть, щоб їх діти навчалися у хорошій школі, яка б створювала певні умови виховання, давала можливість отримувати глибокі знання по різним предметам, розвивала природні здібності та враховувала особливі нахили кожної дитини. На жаль не всі державні навчальні заклади можуть створити такі умови виховання. І наразі існує багато приватних шкіл, які досить успішно працюють та багато у чому переважають державні школи.

У чому ж складаються переваги навчання у приватному закладі?

 1. Насамперед це використання сучасних, ефективніших та різноманітних методик виховання.
 2. Індивідуальний підхід. Як всі знають, в державних школах багато учнів у класах, це створює складні умови для надання навчального матеріалу вчителем. Бо у нього просто немає часу приділити свою увагу кожному, відповісти на всі питання, роз'яснити незрозумілі речі. Тому деякі з них завжди відстають, не можуть з першого разу сприйняти інформацію, а через це можуть комплексувати й боятися знову йти на урок, стараються уникати відповідати у дошки. Приватна школа надає можливість викладачам приділити увагу кожній дитині.
 3. Найкращі викладачі. В приватних закладах працюють педагоги-професіонали, які постійно підвищують рівень своєї кваліфікації та удосконалюють свої знання. Заклади зацікавлені у своєму подальшому розвитку та створенні хорошої репутації.
 4. Матеріально-технічна база. У приватних школах краще обладнані класи для практичних занять з хімії, фізики, біології, інформатики. Це дає можливість повністю засвоїти предмет, зрозуміти суть деяких процесів на практиці. Також добре обладнані спортивні майданчики в шкільній зоні, якісний спортивний інвентар. Окремо слід зазначити, що в приватному навчальному закладі сучасний ремонт, якісні зручні меблі, за якими вчаться учні.
 5. Збалансоване харчування. У приватному навчальному закладі приділяється значна увага правильному та якісному харчуванню. Керівництво уважно слідкує за чистотою на кухні, якістю та свіжістю продуктів. Тому у такому закладі дитина почувається комфортно, завжди добре нагодована.
 6. Безпека та охорона. Приватна школа має закриту територію з охороною, у яку неможливо попасти незнайомій людині. Батьки можуть не хвилюватися, що на території закладу будуть валятися сміття, недопалки, розбиті пляшки тощо.

Обираючи приватну школу ви можете бути впевнені у безпечності даного закладу для вашої дитини.

На що треба звернути увагу при виборі приватної школи для своєї дитини?

 • ліцензія та акредитація;
 • кваліфікація вчителів, рівень знань та підхід до навчання;
 • забезпечення школи;
 • організація харчування;
 • безпека закладу.

1. При подачі заяви до школи зверніть увагу на наявність ліцензії, яка дає право закладу впроваджувати освітню діяльність, та акредитації, що означає дозвіл на проведення державних іспитів та видачу документів про закінчення освіти.

2. Однією з добрих ознак приватної школи це педагоги, які вміють зацікавити до свого предмета та доступно пояснити матеріал. Вчитель такого закладу - це прогресивна, сучасна людина, яка обізнана у своєму предметі та прагне до нових знань, вивчає досвід інших країн, намагається найти підхід до кожної дитини. Цей педагог гнучкий до змін та вміє працювати в команді.

3. Ще одна важлива річ, на яку треба звернути уваги при виборі, це якість знань, що отримують діти. Навчальна програма має бути згідно з державними стандартами, затвердженими Міністерством освіти та науки. Але водночас часто приватні школи пропонують поглиблене вивчання деяких предметів та факультативні заняття. Наприклад, київська науково-дослідницька школа "Базис" пропонує можливість навчання у білінгвальних класах (викладання англійською та українською мовами); поглиблене вивчення біології, математики, хімії та фізики. Також є факультативні заняття та різного роду гуртки.

4. Не останню роль при виборі школи відіграє рівень її забезпечення. Дуже важливо звернути увагу на технічне оснащення: комп'ютери, планшети, інтерактивні дошки, проєктори, сучасні підручники. Технології не стоять на місці, тому такі важливі в повноцінному навчанні предмети мають бути сучасними. Важливий також стан приміщення будівлі: якісна система опалювання та освітлення, протипожежна система, зручні та сучасні меблі тощо.

5. І не менш важливим є наявність шкільного транспорту, який забезпечить трансфер до школи, а потім додому. Це є додатковою перевагою.

6. Слід звернути увагу на систему харчування. Добре, якщо у школи своя кухня та персонал, але якщо заклад користується кейтерингом, то треба поцікавитися дозвільними документами цієї організації на відповідність до санітарних норм та правил. Ви маєте бути впевненими у належному та якісному харчуванні вашої дитини.

7. І нарешті, обираючи приватну школу, ви маєте бути впевнені в безпеці закладу. Поцікавтеся наявністю охорони та камер відеоспостереження; як здійснюється пропуск до закладу; чи не пошкоджена огорожа по периметру території. У закладі також повинен бути медичний кабінет - це обов'язкова вимога до школи.

Зарегистрируйся и получи 50 Вт. ?